передплата Українською | In English

16 квітня

Ідея «внутрішнього Донбасу»: політолог Даниленко розповів про плани РФ щодо України

Поділитися:

Україна має бути готовою до потенційного загострення та виявлення інших точок напруження на україно-російському кордоні.

Україна має бути готовою до потенційного загострення та виявлення інших точок напруження на україно-російському кордоні. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA розповів керівник Громадської організації «Українська рада з міжнародних відносин» Сергій Даниленко.

На думку нашого співрозмовника, традиційна тактична діяльність уряду офіційного Кремля спрямована на підняття ставок в грі, яка зорієнтована на хаотизацію міжнародних відносин.

«Ясно, що цей підхід, якій ми використовуємо для оцінок діяльності РФ, він є домінуючим в експертному аналітичному середовищі, і, безсумнівно, ми його не повинні списувати з рахунків. Одначе, ми повинні врахувати й те, що Російська держава, яка прагне вернутися і закріпитися вже в великій геополітичній грі, останнім часом помітно зважає і ретельніше оцінює свої подальші кроки. Ось це її прагнення до різких дій, як це було в жовтні 2015 року, коли вони з'явились у Сирії, чи в 2014-му, коли вони з'явилися в Криму, і ми можемо чекати, що невдовзі вони проявлять себе на Балканах, особливо на західних, то насправді відчувається вже діяльність санкцій, зовнішній тиск, падіння рівня життя в середині країни, і вони довше розмірковують», - пояснює політолог.

У цій ситуації, продовжує експерт, треба бути апріорі готовим до потенційного загострення, або навіть й виявлення інших точок напруження на україно-російському кордоні.

«Більше того, я думаю, що російські силові центри розробляють ідею “внутрішнього Донбасу”, тобто осередки нестабільності в Україні. До цього підштовхує і внутрішньо-політична ситуація — наближення чергових виборів президента і парламенту. Це традиційно внутрішній стрес, і на цьому також будуть пробувати його користати, не перебільшуючи цього питання. Але це шанс для росіян», - додає аналітик.

«Те, що Путні спробує і надалі грати в свою гру підняття ставок не в Сирії, так в Україні, — це цілком логічно, і до цього варто буде прислухатися. Тому найближчим часом зміцнення армії, посилення відносин з НАТО, активізація дипломатичної роботи на напрямку введення миротворців, дипломатична робота на напрямку переговорів з нашими партнерами, і знову робота з американським урядом з приводу нового озброєння і актуального вишколу українських солдат, щоб замінити радянську зброю і національним українським озброєнням і, відповідно, західним, — от тут я бачу відповідь на ті процеси, про які ми з вами говорили», - резюмував Сергій Даниленко.

from-ua.com

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №15/2016 №15
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Українку вислали з Польщі та ЄС за антивладну діяльність чоловіка Сьогодні, 15 серпня

МВС Італії підтвердило загибель 35 осіб під час обвалу моста в Генуї Сьогодні, 15 серпня

У Криму діє понад 130 українських ліцензій, які РФ зібралась анулювати Вчора, 14 серпня

Політолог Яхно пояснила, чому українські журналісти саме зараз згадали про Саакашвілі Вчора, 14 серпня

Росія більше не визнаватиме українські ліцензії на надра Криму Вчора, 14 серпня

Жарти недоречні: Ющенко жорстко поставив на місце «президентів» Вакарчука і Зеленського Вчора, 14 серпня

Трамп підписав оборонний бюджет, що передбачає 250 мільйнів Україні Вчора, 14 серпня

США заморожують співпрацю з РФ в рамках Договору з відкритого неба Вчора, 14 серпня

ЗМІ: Митрополита Епіфанія та архієпископа Агапіта спіймали в Венеції за розпустами 13 серпня

Посуха у Німеччині вже завдала мільярдного збитку фермерам 11 серпня