№13, липень 2006

Поняття за Демьохіним

Професіоналізм, патріотизм, порядність

У те, що нинішній голова Херсонської облради Володимир Демьохін відмовився від мандата Верховної Ради та візьметься за копіткий і невдячний «гуж» обласних проблем, не вірили навіть добре поінформовані оптимісти. Навіщо, мовляв, це йому? Адже набагато простіше величатися в парламенті й звідти, згори, критикувати і давати «цу», як треба діяти. Набагато складніше робити конкретні справи на місці. Щодня.

Володимиру Демьохіну 50 років. Він кадровий військовий, кандидат технічних наук, має 55 наукових праць, зокрема 24 авторські свідоцтва на винаходи.
Працював у малому та середньому бізнесі, один із засновників Фонду соціальних гарантій військовослужбовців, який нині очолює.
У складі Верховної Ради четвертого скликання працював першим заступником голови Комітету з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій.
На першій сесії «вбив» присутніх аналітикою та розбіжностями між статистикою, що її надавав на прес-конференціях і колегіях голова облдержадміністрації Борис Сіленков, і даними Держкомстату. Його зачепило, що, виявляється, податки сплачено наперед, уже за третій квартал. А що ж показуватимемо у вересні, жовтні? Риторичне запитання. До післявиборчої колотнечо, амбітності та опозиційності фракцій Володимир Демьохін, досвідчений парламентарій, ставиться розважливо:

– Триває нормальний процес у руслі пошуку істини, тому дискусія потрібна. Її підсумок – регламент, що всіх улаштовує, компетентні депутатські комісії, від яких усі сподіваються професійної і плідної роботи. Емоції для управлінців, вважаю, не кращі радники, коли треба приймати рішення. Адже воно має відповідати інтересам головного нашого замовника – виборців громади. І якщо вказівка згори здатна негативно вплинути на стан справ в області, наше завдання – вжити всіх заходів для мінімізації можливих негативних наслідків, звичайно ж, у рамках чинного законодавства. Виборці мають побачити й відчути, що обласна рада працює на них.

– Ви вважаєте, що це може забезпечити збільшення кількості комісій і, звісно, начальників із портфелями?

– Їх у нас десять, це означає, що ми зробили акценти на розвиток місцевого самоврядування. А мета – вдосконалення нормативно-правової бази і справді підвищення впливу у сферах повноважень. В умовах істотного збільшення ролі партійної діяльності, зокрема на рівні місцевого самоврядування, запропонована й відповідна комісія.

– І все-таки, чи повинен голова ради залишатися членом партії?
– Я ж ішов на вибори під прапорами Партії регіонів, тому вважаю за потрібне впроваджувати в життя її політику.

– Однак не все можна вирішити на місцевому рівні...
– Це правда, обласна рада не є законодавчим органом. Однак ми не просто маємо можливість створювати законопроекти, проекти постанов Кабінету Міністрів та інші нормативні документи – ми зобов'язані це робити. Закон, як і будь-який нормативний документ, є і повинен бути дієвим інструментом реалізації наших планів. У межах компетенції кожної постійної комісії облради маємо базу законодавчого забезпечення відповідної сфери діяльності й, знаючи з досвіду конкретні проблеми суб'єктів господарювання, потреби виборців і громади загалом, регіональні потреби, повинні розробляти шляхи подолання труднощів, пропонувати законопроектні новели, зводячи принципові положення в ранг закону. Треба змінити ситуацію: вищою владою в області повинна стати, і так буде, облрада – через неї принцип самоврядування набере потужної сили.

– Це виправдано, якщо справдяться ваші вимоги до депутатів: професіоналізм, патріотизм, порядність. Як ви самі розумієте ці поняття?
– Для тих, хто перебільшує власну значущість, я маю заспокійливе: ваші амбіції з обранням до облради вже задоволені на вищому рівні. Професіоналізм депутата – це знання з основ теорії управління, організації політичної системи держави, правових аспектів місцевого самоврядування економіки, тобто вузівська програма. Під патріотизмом і порядністю я розумію внутрішню самоорганізацію, спрямовану на забезпечення ефективної роботи облради як єдиної команди, а також готовність вивищувати спільні інтереси колективу облради, жителів над суто власними. Для реалізації цих якостей кожному з нас необхідно виробляти шанобливе ставлення до колег, незважаючи на партійну приналежність.


Розмову вела Алла СИЛОВА.

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

ПАРЄ підтримала вступ Косова до організації переконливою більшістю голосів Сьогодні, 17 квітня

Білий дім пом’якшив позицію щодо окремих пакетів допомоги Україні та Ізраїлю Сьогодні, 17 квітня

ПАРЄ підтримала вилучення заморожених активів Росії на користь України Сьогодні, 17 квітня

У Румунії заявили, що серед біженців з України були російські шпигуни Сьогодні, 17 квітня

Україна проситиме скликати Раду Україна-НАТО для вирішення проблеми ППО Сьогодні, 17 квітня

Президент Чехії: Ініціатива з пошуку снарядів для України набирає обертів Вчора, 16 квітня

Зеленський про брак західної підтримки: Трипільську ТЕС знищили, бо у нас залишилось 0 ракет Вчора, 16 квітня

Голова МЗС Норвегії анонсував підписання безпекової угоди з Україною Вчора, 16 квітня

Прем’єр Чехії: Ми вже законтрактували 180 тисяч снарядів для України Вчора, 16 квітня

Уряд Нідерландів обіцяє додаткові 4,4 млрд євро допомоги Україні у 2024-2026 роках Вчора, 16 квітня